Wiadomości

Policyjny pościg i tragiczny wypadek. Pasażerowie to prawdopodobnie nielegalni migranci

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Tragiczny wypadek koło granicy polsko-białoruskiej. Co najmniej jedna osoba nie żyje.

Jak donosi portal wprost.pl, co najmniej jedna osoba zginęła a 10 kolejnych zostało rannych w wyniku tragicznego wypadku, do którego doszło w okolicach Trześcianki na Podlasiu. Samochodem podróżowali migranci, którzy najprawdopodobniej nielegalnie przekroczyli granicę polsko-białoruską.

Do tragicznego wypadku doszło w piątek 5 maja w pobliżu wsi Trześcianka na drodze wojewódzkiej numer 685 z Zabłudowa do Hajnówki w województwie podlaskim. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kierowca samochodu osobowego marki Toyota rav4 stracił panowanie nad kierownicą i zjechał z drogi. Auto, które prowadził, dachowało.

Jak dowiedziała się dziennikarka Wprost Agnieszka Kaszuba, do wypadku miało dojść podczas policyjnego pościgu. Samochód miał się nie zatrzymać do kontroli. Wcześniej funkcjonariusz Straży Granicznej z placówki w Narewce, który – w czasie wolnym od służby – tamtędy przejeżdżał zwrócił uwagę na auto, w którym było wyjątkowo dużo pasażerów.

Podróżowało nim bowiem aż 11 osób – sami mężczyźni. Byli to obywatele Azerbejdżanu i Kazachstanu, którzy najprawdopodobniej nielegalnie przekroczyli granicę polsko-białoruską. Jeden z pasażerów zginął na miejscu w wyniku odniesionych obrażeń a 10 pozostałych zostało rannych. Wśród poszkodowanych jest także kierowca. Wszyscy trafili do pobliskiego szpitala. W całej akcji ratunkowej udział brały karetki pogotowia, kilka zastępów straży pożarnej oraz dwa śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

/wprost.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!