Polska Wiadomości

W Krakowie doszło do brutalnego pobicia policjantów

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!
Trójka krakowskich policjantów została dotkliwie pobita na osiedlu Złotej Jesieni. Mundurowi mieli podjąć interwencję wobec mężczyzn pijących alkohol. Podczas niej funkcjonariusze aresztowali mężczyznę poszukiwanego do odbycia kary. Z odsieczą przyszło mu 19 jego kolegów.

– W trakcie legitymowania grupy pięciu osób funkcjonariusze ustalili, iż jedna z nich jest poszukiwana do odbycia kary aresztu. Gdy funkcjonariusze doprowadzali zatrzymanego do radiowozu, w czynności tej usiłowali im przeszkodzić pozostali uczestnicy. Poszukiwany mężczyzna został jednak zamknięty w radiowozie. Wówczas z pobliskiego bloku wybiegła grupa około 15 osób, która zaatakowała funkcjonariuszy – mówi prokurator Janusz Hnatko, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Krakowie.

Napastnicy zaatakowali policjantów. Kopali ich, szarpali za mundury, rozbili butelkę na głowie jednego z mundurowych, złamali nos, uszkodzili oko. Jednemu z funkcjonariuszy podczas ataku zabrano także policyjną pałkę.

W trybie alarmowym wezwano na miejsce zdarzenia kolejnych policjantów. Ostatecznie udało zatrzymać się sześć osób, jednak po weryfikacji zgromadzonego materiału dowodowego postanowiono zarzuty trzem z nich. Chodzi o Bogusława K., Dawida K. oraz Michała K.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił na skierowanie do Sądu Rejonowego dla Krakowa – Nowej Huty w dniu wniosków o zastosowanie wobec wszystkich trzech osób podejrzanych środków zapobiegawczych w postaci tymczasowego aresztowania. Postanowieniami z dnia 26 kwietnia 2018 roku Sąd zastosował tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy wobec Michała K. i Dawida K., natomiast w stosunku do Bogusławy K. zastosował dozór Policji, zobowiązując ją do stawiennictwa dwa razy w tygodniu we właściwej jednostce Policji.

Za te czyny grozi im kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: onet.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!