Wiadomości

W Kijowie mają miejsce zacięte walki z rosyjskimi grupami dywersyjnymi

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Kijów wszedł w fazę obrony, sytuacja jest trudna, wróg chce zniszczyć stolicę – stwierdził burmistrz Kijowa Witalij Kliczko na briefingu prasowym.

„Miasto weszło w fazę obrony. Teraz w niektórych rejonach są strzały i wybuchy. Ukraińskie wojsko neutralizuje rosyjskie grupy dywersyjne. Niestety, niektóre z tych grup dywersyjnych już przeniknęły do ​​Kijowa. Wróg chce rzucić stolicę na kolana i zniszczyć ciebie i mnie” – mówił Kliczko.

„Armia ukraińska broni Kijowa. Sytuacja jest trudna. Ale wierzymy w nasze Siły Zbrojne. Popieramy je, pomagamy im” – dodał Kliczko.

Zaapelował do mieszkańców Kijowa, zwłaszcza dzielnicy Obolon, by nie opuszczali swoich domów i schronów. „Zrób zapasy wody, żywności i artykułów pierwszej potrzeby, przygotuj ciepłe ubrania, koce, aby zabrać je do schronienia” – radził.

Ukraińska Prawda informuje o odgłosach strzałów na ulicy Chmielnickiego. Rosyjska redakcja BBC pisze z kolei, powołując się na świadków, o wybuchach i strzałach w kilku miejscach na zachód od centrum Kijowa, a także na północy miasta.

Elektrownię wodną w Kijowie kontrolują siły ukraińskie – poinformowała agencja Interfax-Ukraina, powołując się na ministerstwo energetyki. Wcześniej podano informację o zajęciu jej przez Rosjan.

/Ukraińska Prawda/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!