Świat Wiadomości

W Kenii zakazano działalności międzynarodowej sieci aborcyjnej

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak zawiadamia portal pch24.pl władze Kenii zakazały Marie Stopes, jednemu z największych na świecie aborcyjnych konglomeratów, przeprowadzania aborcji. Swoje zarządzenie rząd tłumaczy niedostosowaniem organizacji do kenijskiego prawa oraz notorycznym łamaniem zakazu reklamowania aborcji.

Marie Stopes nie będzie mogło przeprowadzać jakichkolwiek „zabiegów” aborcyjnych na terenie Kenii. Chociaż decyzja kenijskiego rządu przez lewicowo-liberalne media w USA i Wielkiej Brytanii ukazywana jest jako pochopna i zaskakująca, rzeczywistość okazuje się całkowicie odmienna.

Marie Stopes wielokrotnie proszono o zaprzestanie reklamowania aborcji w radiu. Mimo ponawiania próśb, wszystkie apele okazały się nieskuteczne. Dodatkowo, sama działalność organizacji głoszącej takie hasła jak „dziecko wyborem, a nie szansą”, była sprzeczna z kenijskim prawem, dopuszczającym aborcję jedynie w przypadku zagrożenia życia matki. W końcu Kenijska Komisja Medyczna w porozumieniu z władzami postanowiła podjąć bardziej stanowcze działania.

„Marie Stopes Kenia jest wezwane do natychmiastowego zaprzestania wszelkich form usług aborcyjnych we wszystkich placówkach na terenie republiki” – czytamy w liście Kenijskiej Komisji Medycznej. Dodatkowo, władze medyczne wezwały organizację do składania tygodniowych raportów ze swojej działalności przez kolejne 60 dni.

Decyzja nastąpiła na skutek wpłynięcia wielu skarg i petycji od środowisk związanych z organizacjami pro-life, oraz przedstawicielami kenijskiego odpowiednika Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. – Materiały użyte w celu promocji aborcji były przygotowane nieprofesjonalnie, dodatkowo ukazując aborcję jako coś cool (…) Amerykańscy demokraci wdrażali na siłę proaborcyjną narrację oraz promocję LGBT. Ta agenda jest całkowicie obca naszej kulturze – powiedział odpowiedzialny w kenijskim parlamencie za media Ezekiel Mutua.

Marie Stopes jest jedną z największych międzynarodowych organizacji przeprowadzających aborcję. Zatrudnia 12 tys. pracowników w 37 krajach. W Kenii obecna jest od 1985 roku i działa w 22 placówkach na terenie całego kraju.

Jak się okazuje Afryka potrafi być bardziej humanitarna niż “cywilizowana” Europa…

Źródło: pch24.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!