Świat Wiadomości Wiara

W Indiach nasilają się ataki wymierzone w chrześcijan

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak zawiadamia portal pch24.pl nasilają się prześladowania chrześcijan w Indiach. Zbliżające się Boże Narodzenie i przygotowania do jego obchodów nie podobają się hinduistycznym ekstremistom. W stanie Asam w północno-wschodnich Indiach sprofanowano katolicki kościół. Natomiast w Tamil Nadu tłum pobił protestantów śpiewających kolędy.

Zdewastowane wnętrze, uszkodzony krucyfiks i wyrzucona na zewnątrz figura Maryi – w takim stanie mieszkańcy Chapatali zastali swój kościół, idąc rano do pracy. Informacja rozeszła się błyskawicznie i zgromadziła na miejscu tysiące ludzi. Policja natychmiast zatrzymała dwóch podejrzanych mężczyzn w wieku 45 i 55 lat, którzy według zeznań świadków kręcili się wokół kościoła poprzedniej nocy.

Ordynariusz tamtejszej diecezji bp Joseph Aind stanowczo potępił atak na świątynię, żądając jednocześnie dokładnego śledztwa na wysokim szczeblu. – Ludzie żyli wspólnie na tych terenach w atmosferze braterstwa i pokoju jeszcze za czasów kolonialnych. Tylko siły zewnętrzne, kierujące się ukrytymi interesami mogły dokonać takiego antyspołeczny aktu – zwraca uwagę hierarcha. Apeluje on także do rządu, aby zapewnił bezpieczeństwo, szczególnie w okresie Bożego Narodzenia.

Do innego incydentu doszło z kolei w stanie Tamil Nadu, kiedy to grupa protestanckich śpiewaków została zaatakowana przez rozwścieczony tłum podczas prezentacji utworów kolędowych. 16 z nich zostało dotkliwie pobitych przez około 150 hinduistów. Tłum nie życzył sobie, aby śpiewali kolędy.

Podobna sytuacja miała miejsce przed kilkoma dniami w Satna w Madhya Pradesh. Trzydziestu seminarzystów i dwóch księży przez kilka godzin było zakładnikami fundamentalistów po tym, jak chcieli udać się do odległej wioski z kolędowym koncertem. Prześladowcy ostatecznie spalili jeden z samochodów należących do seminarium, a następnie rozprzestrzeniali informacje, jakoby grupa miała nawracać na chrześcijaństwo. Prozelityzm jest w Indiach zakazany przez prawo.

Czy świat zachodni w końcu przestanie być ślepy na cierpienia chrześcijan zamiast wyolbrzymiając krzywdy poniesione rzez inne religie? Czekamy na wasze komentarze.

Źródło: pch24.pl

 

 

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!