Europa Wiadomości

W Holandii poddano kobietę eutanazji wbrew jej woli. Timmermans niewzuszony

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W Holandii głośno jest ostatnio o sprawie kobiety, którą poddano eutanazji wbrew jej woli. Problem ten poruszył polski europoseł Marek Jurek w pytaniu skierowanym do wiceprzewodniczącego Komisji Europejskiej i członka Komisji Swobód Obywatelskich Fransa Tmmermansa.

O postawie Timmermansa opowiedział w rozmowie z portalem wpolityce.pl Marek Jurek, europoseł, przewodniczący Prawicy RP. Wiceszef KE pierwszy raz od dwóch lat pojawił się na Komisji Swobód Obywatelskich i uczynił to tylko dlatego, by zaprezentować swoje pretensje wobec Polski. – Zapytałem o jego działania w sprawie praw człowieka w ogóle – między innymi o reakcję na uśmiercenie w holenderskiej „klinice dokańczania życia” starszej kobiety, którą poddano eutanazji wbrew jej woli i która broniła się zanim została zabita – najpierw mruknął coś obelżywie pod nosem, a później w odpowiedzi generalnej stwierdził, że mówimy o Polsce, a nie o zabójstwie w Holandii – powiedział Jurek.

Zdaniem europosła, obrońcę praw człowieka na jakiego kreuje się Holender powinno interesować ustawodawstwo eutanazyjne we własnym kraju oraz jego konsekwencje. – Prawo do życia znajduje się na samym początku, w art. 2, Karty Praw Podstawowych, za której przestrzeganie wiceprzewodniczący Timmermans bezpośrednio odpowiada w Komisji Europejskiej. Na tak drastyczne wydarzenie powinien więc zareagować z urzędu – ocenił Marek Jurek. Tymczasem Holender już samo postawienie tematu uznał za oburzające.

Źródło: wpolityce.pl/ pch24.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!