Wiadomości

W Hiszpanii wczoraj mniej zgonów niż dzień wcześniej – światełko w tunelu?

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W Hiszpanii w ciągu minionej doby zmarło 655 osób zainfekowanych koronawirusem. To mniej niż dzień wcześniej, kiedy to zmarło 738 osób. Liczba osób, u których potwierdzono zarażenie koronawirusem, wzrosła w Hiszpanii o 8.578 – do 56.188. Spośród nich zmarło 4.089 osób.

Karetki przewożące 28 starszych osób chorych na Covid-19 do nowego domu spokojnej starości w hiszpańskiej Andaluzji zostały obrzucone kamieniami – poinformowała w czwartek agencja EFE. W stronę policji, która interweniowała, rzucano materiałami wybuchowymi. Zatrzymano dwie osoby.

Hiszpański resort obrony zdecydował o zamrożeniu części programów zbrojeniowych oraz przesłaniu do państw członkowskich NATO prośby o sprzęt. Wszystko to w związku z epidemią koronawirusa wywołującego chorobę COVID-19, czego mocno doświadcza w ostatnich dniach Hiszpania – informuje Dziennik Zbrojny.

Hiszpania zamraża programy zbrojeniowe

Obecnie to Zachodnia Europa stanowi epicentrum pandemii – o ile bowiem w takich krajach jak Chiny, Korea Południowa czy Japonia udało się w jakimś stopniu opanować sytuację, o tyle tutaj sytuacja z dnia na dzień przedstawia się gorzej.

We Włoszech – jak poinformowano wczoraj wieczorem – w ciągu ostatnich 24 godzin liczba osób, u których potwierdzono zarażenie koronawirusem, wzrosła o 5.210 – do 74.386. W ciągu ostatniej doby zmarły tam 683 osoby zarażone koronawirusem, przez co łączna liczba ofiar śmiertelnych doszła we Włoszech do 7.503. Należy podkreślić, że odnotowana w ciągu ostatniej doby liczba zgonów w związku z zarażeniem koronawirusem jest mniejsza niż dzień wcześniej, choć większa niż przedwczoraj i trzy dni temu…

W Niemczech z powodu koronawirusa zmarło do tej pory 198 osób – poinformował w czwartek Instytut im. Roberta Kocha (RKI) w Berlinie. To wzrost liczby ofiar śmiertelnych o 49 w porównaniu ze środą. W ciągu ostatnich 24 godzin zaraziło się 4 995 osób.

/wk/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!