Europa Wiadomości

W Hiszpanii katolicka psycholog prowadząca terapie dla osób homoseksualnych została uniewinniona

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!
Jak donosi portal pch24.pl hiszpański sąd uniewinnił katolicką psycholożkę Elenę Lorenzo, ukaraną w 2019 r. przez władze wspólnoty autonomicznej Madrytu kwotą 20 tys. euro za prowadzenie terapii dla osób homoseksualnych. Hiszpanka prowadząca szkolenia z zakresu seksualności zapłaciła karę w 2020 r. dzięki ofiarności darczyńców, zarówno osób indywidualnych jak i organizacji społecznych, m.in. katolickich.

W swoim orzeczeniu Wyższy Sąd Wspólnoty Autonomicznej Madrytu (TSJM) anulował sankcję, wskazując, że Elena Lorenzo nie złamała prawa. Sąd wskazał też na szereg niezgodnych z przepisami działań władz regionu Madrytu, które skutkowały nałożeniem kary na psycholożkę. Reprezentujące przed sądem Lorenzo hiszpańskie Stowarzyszenie Adwokatów Chrześcijańskich stwierdziło w komunikacie po werdykcie, że psycholożka została ukarana w 2019 r., “gdyż była przez kilka lat prześladowana przez część lobby LGTBI (…), w tym w szczególności przez byłego wicepremiera regionu Ignacio Aguado”.

Pomimo skazania w 2019 r. Lorenzo wielokrotnie podkreślała w rozmowach z mediami, że nie boi się konsekwencji tzw. prawa chroniącego przed LGBTofobią, obowiązującego w regionie Madrytu. Zapowiedziała, że zamierza w dalszym ciągu prowadzić terapię dla osób pragnących porzucić skłonności homoseksualne.

Co wy na to?

Źródło: pch24.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!