Wiadomości

W Grecji rozbił się ukraiński samolot transportowy

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W nocy 16/17 lipca w Grecji rozbił się ukraiński samolot transportowy An-12, który wykonywał komercyjny lot z Serbii do Jordanii. Do katastrofy doszło około godziny 23:00 między wioskami Antiphilippi i Paleochori w Eleftheroupoli w prowincji Kawala.

Według wstępnych informacji portalu cenzor.net chodzi o ukraiński samolot, który wykonywał lot transportowy z Serbii do Jordanii. Samolot zgłosił awarię kontrolerom ruchu lotniczego w Atenach i chciał wykonać awaryjne lądowanie w Kavali, ponieważ uległ uszkodzeniu jeden z jego silników i zapalił się. Wkrótce potem został zgubiony przez radar i rozbił się 10 mil morskich na zachód od Kawali.

– Ukraiński samolot transportowy, który późnym wieczorem rozbił się w pobliżu greckiego miasta Kawala, mógł przewozić niebezpieczne materiały – powiedział greckiej telewizji ERT jeden ze strażaków. Według greckich mediów na pokładzie znajdowało się osiem osób, żadna nie przeżyła katastrofy.

Straż pożarna wezwała okolicznych mieszkańców, by pozamykali okna i nie włączali klimatyzacji w swoich domach, a dziennikarzy i gapiów, którzy znaleźli się w pobliżu miejsca katastrofy, by natychmiast opuścili ten teren. Z miejsca katastrofy wycofani zostali także strażacy, po tym jak dwóch z nich miało problemy z oddychaniem i zostało przewiezionych do szpitala. Zastąpili ich członkowie specjalnej jednostki, ubrani w kombinezony.

/cenzor.net, rmf24.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!