Wiadomości

Dowódca RAF: Jesteśmy gotowi do wojny z Rosją

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Dowódca Królewskich Sił Powietrznych Wielkiej Brytanii Mike Wigston powiedział, że brytyjskie samoloty wojskowe i piloci są gotowi do wojny z Rosją, jeśli wystąpi z jej strony zagrożenie dla Londynu lub jego sojuszników.

Zaznaczył, że Rosja staje się „coraz bardziej agresywna” i „musimy być na to przygotowani i to, moim zdaniem, jest najważniejszą lekcją dla bezpieczeństwa europejskiego płynącą z tej inwazji (na Ukrainę)”.

„Dla mnie nie ma wątpliwości, że Rosja jest zasadniczym zagrożeniem dla bezpieczeństwa Wielkiej Brytanii i Europy. Wystarczy spojrzeć na jej działania nie tylko na Ukrainie, ale także wcześniej w Gruzji… Nie mam wątpliwości, że szkolimy się, aby być gotowi dokładnie na to wyraźne i istniejące zagrożenie. Mamy oczywiście nadzieję, że do tego nie dojdzie i że wystarczy tylko odstraszanie, ale jeśli nadejdzie dzień, w którym Rosja przeprowadzi agresję na państwo NATO, będziemy gotowi ”- podkreślił Wigston.

Dowódca brytyjskich sił powietrznych podkreślił, że Londyn wraz z partnerami pracuje na co dzień i prowadzi codzienne szkolenia, co daje ich siłom „przewagę w bezpośredniej walce”.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!