Polska Wiadomości

W Gdyni odbyła się kolejna rozprawa w procesie dwóch Algierczyków oskarżonych o molestowanie niepełnosprawnej czternastolatki

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!
Przed Sądem Rejonowym w Gdyni odbyła się kolejna rozprawa w procesie Ammara M. i Ahmeda B. – dwóch Algierczyków oskarżonych o molestowanie w lipcu ubiegłego roku niepełnosprawnej 14-latki. Mężczyźni do sądu doprowadzeni zostali z aresztu.

Prokuratura zarzuca im, że wykorzystując bezradność pokrzywdzonej oraz niezdolność do zrozumienia ich zachowania, wspólnie i w porozumieniu doprowadzili ją do obcowania płciowego oraz do poddania się innej czynności seksualnej. Grozi im za to do 12 lat więzienia.

Proces odbywa się za zamkniętymi drzwiami. O wyłączenie jawności wnioskowała zarówno prokuratura, jak i obrońca oskarżonych, a także sami oskarżeni. Sąd przychylił się do tego wniosku. Decyzję sędzia Anna Miszewska argumentowała koniecznością ochrony dobra poszkodowanej.
Do zdarzenia miało dojść pod koniec lipca ubiegłego roku na przyszkolnym boisku przy ul. Kołobrzeskiej. O zdarzeniu matkę poinformował brat pokrzywdzonej dziewczynki. Algierczycy w Gdyni przebywali na szkoleniu żeglarskim, podczas którego uczyli się obsługi jednostki budowanej na potrzeby Algierii.

Źródło: radiogdansk.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!