Wiadomości

W dzisiejszym boju w obronie przejścia granicznego w Kuźnicy rannych zostało siedmiu policjantów, funkcjonariuszka SG oraz żołnierz

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Liczba rannych po stronie obrońców Kuźnicy jest większa, niż informowaliśmy uprzednio. Ostatnie doniesienia mówią o siedmiu rannych policjantach. Wcześniej informowaliśmy też o rannej funkcjonariuszce Straży Granicznej i żołnierzu WP.

Atak migrantów na polską granicę w rejonie przejścia granicznego w Kuźnicy został odparty. Migranci atakowali polskich żołnierzy i funkcjonariuszy kamieniami i granatami hukowymi, a także próbowali sforsować ogrodzenie. Do odparcia ataku użyto gazu łzawiącego i armatek wodnych. Niestety, po stronie obrońców kraju są ranni. Wcześniej informowaliśmy, że jeden z policjantów doznał ciężkich obrażeń – ma pękniętą kość czaszki. Ranna została także funkcjonariuszka Straży Granicznej, a także jeden z żołnierzy. Teraz okazuje się, że liczba rannych policjantów jest większa.

“7 policjantów rannych podczas ataków w dniu dzisiejszym. To m. in. policjant uderzony kamieniem w głowę i przewieziony do szpitala; policjantka z urazem głowy przewieziona do szpitala oraz 5 policjantów z obrażeniami rąk i nóg. Obrażenia powstaly po rzucanych w nas przedmiotach” – podała w komunikacie opublikowanym na twitterze Polska Policja.

Czytaj też:

W dzisiejszym boju o przejście graniczne w Kuźnicy rannych zostało troje obrońców

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!