Wiadomości

W starciach z migrantami ranni zostali policjant, funkcjonariuszka Straży Granicznej oraz żołnierz WP

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Straż Graniczna poinformowała w oficjalnym komunikacie, że jedna z funkcjonariuszek Straży Granicznej z placówki w Kuźnicy została poszkodowana podczas dzisiejszego ataku migrantów na polską granicę. Funkcjonariuszka została przewieziona na SOR, gdzie udzielono jej pomocy medycznej. Wcześniej informowaliśmy o poważnie rannym policjancie. Są też doniesienia o rannym żołnierzu.

Wygląda na to, że atak migrantów na polską granicę w rejonie przejścia granicznego w Kuźnicy został odparty. Migranci atakowali polskich żołnierzy i funkcjonariuszy kamieniami i granatami hukowymi, a także próbowali sforsować ogrodzenie. Do odparcia ataku użyto gazu łzawiącego i armatek wodnych.

Niestety, po stronie obrońców kraju są ranni. Jeden z policjantów, o czym informowaliśmy wcześniej, doznał ciężkich obrażeń – ma pękniętą kość czaszki. Ranna została także funkcjonariuszka Straży Granicznej, a także jeden z żołnierzy.

“Funkcjonariuszka Straży Granicznej z Placówki z Kuźnicy została poszkodowana podczas dzisiejszego ataku cudzoziemców na polską granicę. Jeden z kamieni ją uderzył, funkcjonariuszka została przewieziona na SOR, będzie jej udzielona pomoc medyczna #zgranicy #Bruzgi” – informuje Straż Graniczna na Twitterze.

Wojsko z kolei poinformowało, iż ranny został też jeden z żołnierzy. został on uderzony kamieniem w twarz podczas dzisiejszego ataku migrantów. Udzielono mu pomocy medycznej. Jego życiu i zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Wcześniej informowaliśmy, że poważnie ranny został policjant, który ma pękniętą kość czaszkową. Obecnie przebywa on w szpitalu…

Polski policjant wieziony do szpitala po ataku migrantów. Ma pękniętą kość czaszki

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!