Świat Wiadomości Wiara

W Chinach zakazano używania świątecznych dekoracji w miejscach publicznych

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

„W chińskiej miejscowości Lanfang władze zakazały umieszczania bożonarodzeniowych dekoracji w miejscach publicznych. Zaapelowano także w tej sprawie do mieszkańców, aby zgłaszali wszystkie przypadki łamania zakazu”, informuje Polskie Radio 24.

Władze Lanfang tłumacząc się z wprowadzenia zakazu podkreślały, że chcą w ten sposób „walczyć z przenikaniem elementów obcej kultury zachodniej do codziennego życia Chińczyków”.

Jak zauważa serwis internetowy Polskiego Radia 24 decyzja zapadła „mimo że większość świątecznych dekoracji produkowana jest właśnie w chińskich fabrykach”.

To jednak nie przeszkodziło władzom miejscowości Lanfang we wprowadzeniu zakazu umieszczania bożonarodzeniowych dekoracji w miejscach publicznych, jak sklepy czy szkoły, a także w zmobilizowaniu mieszkańców chińskiej miejscowości do „zgłaszania przypadków łamania zakazu podczas świąt Bożego Narodzenia”.

„Lanfang to nie pierwsze miasto, które chce ograniczyć wpływ zachodnich świąt na mieszkańców. W przeszłości w innych częściach Chin z podobnymi apelami do swoich członków zwracała się Komunistyczna Partia Chin”, przypomina polskieradio24.pl.

Co Wy na to?

Źródło: pch24.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!