Polska Wiadomości

W Bydgoszczy odbył się zorganizowany przez Wojowników Maryi Męski Różaniec

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

„Czyściec. Czy tylko po śmierci?” – pod takim hasłem w Bydgoszczy odbyło się ogólnopolskie spotkanie dla mężczyzn. Inicjatywa odniosła frekwencyjny sukces, a relacje z Różańca wynagradzającego z procesją ulicami miasta są budujące.

Zorganizowane przez Wojowników Maryi spotkanie zgromadziło czcicieli Maryi z całej Polski. W planie spotkania była Msza św., adoracja z medytacją Maryjną oraz konferencja ks. Dominika Chmielewskiego SDB.

– Jak nigdy dotąd na Starym Rynku wybrzmiała bardzo głośno Bogurodzica, po czym wszyscy ruszyli w kierunku bazyliki św. Wincentego a Paulo. – Za chwilę rozpoczniemy rozważanie tajemnic związanych z życiem Matki Bożej, które są jednym z punktów nabożeństwa wynagradzającego. Poprowadzi jest ksiądz biskup Krzysztof Włodarczyk. Chciałbym byście go przywitali gromkimi brawami, jednocześnie błogosławieństwem w sercu i modlitwą za niego, by był Bożym przywódcą dla miasta i diecezji – powiedział ks. Dominik Chmielewski SDB.

– Niech będzie uczczona w waszych sercach Matka Najświętsza. Jej oddajemy cześć, uniżony pokłon. Bądź, Maryjo, pozdrowiona w tej wspólnocie – mówił bp Krzysztof Włodarczyk.

Ordynariusz rozpoczął swoje rozważanie od „Modlitwy Anioła” z Fatimy. – Maryjo, jesteś z nami. Podprowadzasz nas pod krzyż, jako pokorna niewiasta, posłuszna Bogu do końca, ufna w Jego plan. Trzymaj nas teraz w swoich rękach, byśmy uczyli się od Ciebie słuchać słowa Bożego. Byśmy, tak jak Ty, mówili: „Cała Twoja” – mówił bp Krzysztof Włodarczyk, zawierzając Maryi mieszkańców miasta i diecezji. – Różaniec, po sakramentach, jest najpotężniejszą bronią, daną nam do tego, by zmiażdżyć szatana, wszystkie objawy zła, grzechu, nałogów, dręczeń w naszym życiu – powiedział ks. Dominik Chmielewski SDB.

Wojownicy Maryi to męska wspólnota założona właśnie przez salezjanina. Działa w wielu miastach całej Polski. Grupa, mimo, że zrzesza tylko mężczyzn, organizuje także spotkania i modlitwę dla kobiet i rodzin. Jedno z nich zaplanowano w grudniu. – To jest broń, łańcuch, który prowadzi do zbawienia, a o to nam, wierzącym ludziom chodzi – powiedzieli uczestnicy.

– Każdy z tych mężczyzn z pewnością opowiedziałby o swojej historii uzdrowienia, uwolnienia i wejścia Boga w jego życie przez odmawianie różańca – dodał ks. Dominik Chmielewski SDB. – Otrzymaliśmy różaniec po to, byśmy się nie pogubili – podsumował proboszcz bydgoskiej bazyliki ks. Sławomir Bar CM.

Wedle relacji samych uczestników, zamieszczanych w mediach społecznościowych, w modlitwie ulicami miasta udział wzięło kilka tysięcy mężczyzn. Potwierdzają to ich fotorelacje.

Źródło: pch24.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!