Polska Wiadomości

W Bydgoszczy doszło do wypadku awionetki. Nie żyją dwie osoby

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak podaje portal metropoliabydgoska.pl dwie osoby zginęły w katastrofie awionetki, do której doszło we wtorkowe przedpołudnie na bydgoskim lotnisku – potwierdziła naszemu portalowi bydgoska policja.

Jak już informowaliśmy, do wypadku doszło kwadrans po godzinie dziesiątej. Z pierwszych wiadomości wynikało, że niewielki samolot szkoleniowy spadł na płytę portu imienia Paderewskiego i stanął w płomieniach. Fakt katastrofy potwierdził nam Daniel Mackiewicz, rzecznik spółki Port Lotniczy Bydgoszcz.

Tuż przed godziną jedenastą policjanci potwierdzili nam najgorszą z informacji dotyczących wypadku. – Dwie osoby, które znajdowały się w samolocie, poniosły śmierć na miejscu – przekazała w rozmowie z MetropoliaBydgoska.PL podkom. Lidia Kowalska z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy.

Na miejscu zdarzenia pracowało pięć zastępów straży pożarnej. Z ogniem walczyły dwa zastępy znajdujące się na co dzień na terenie lotniska, a także dodatkowe trzy zastępy oddelegowane przez dyżurnego Komendy Miejskiej PSP w Bydgoszczy. Jak przekazał nam wspomniany dyżurny, około godziny 10:30 nadal trwała akcja dogaszania płonącej maszyny.

Na miejscu trwa badanie przyczyn katastrofy. Dowody zbiera policja, która poprowadzi śledztwo pod nadzorem prokuratury. Jak przekazała podkom. Kowalska, w Bydgoszczy pojawi się również członek Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych.

Bardzo przykra informacja.

Źródło: metropoliabydgoska.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!