Wiadomości

W Busku Zdroju policjanci zostali zaatakowani przez nożownika

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Dwóch policjantów z Buska-Zdroju w woj. świętokrzyskim zostało rannych podczas interwencji w sklepie, gdzie mężczyzna z nożem groził personelowi i klientom. Gdy policjanci próbowali go obezwładnić, niespodziewanie zostali zaatakowani przez innego mężczyznę z nożem.

Jak powiedział oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Busku-Zdroju Tomasz Piwowarski, policjanci dostali zgłoszenie, że w sklepie ktoś ma grozić nożem klientom. Na miejsce pojechał policyjny patrol – przed sklepem dwaj funkcjonariusze zastali 37-latka.

– Zauważyli, że z rękawa jego kurtki wystaje nóż. Podczas legitymowania tego mężczyzny ze sklepu wyszedł drugi – 32-latek. Najpierw zaatakował on słownie policjantów, później zaczął ich przepychać. W trakcie akcji obezwładniania tego mężczyzny, wyciągnął on nóż i dwukrotnie dźgnął jednego z policjantów w plecy. Rany na szczęście były płytkie –uszkodziły jedynie skórę – relacjonował Piwowarski. 

W trakcie szamotaniny, drugi z funkcjonariuszy doznał rozcięcia dłoni – rana także jest powierzchowna. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani. Odmówili badania alkomatem – pobrana została im krew do badań na obecność alkoholu i tego, czy nie są pod wpływem środków odurzających. 

Piwowarski tłumaczył, że 32-latkowi może być postawiony zarzut czynnej napaści na policjanta, co jest zagrożone karą do 10 lat więzienia.

/Twitter, TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!