Wiadomości

W Białej Podlaskiej formowany jest batalion zmechanizowany, w przyszłym tygodniu odbędą się kwalifikacje

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Już 9 i 10 września odbędą się kwalifikacje do zawodowej służby wojskowej w 1. Warszawskiej Brygadzie Pancernej, a dokładnie do tworzonego batalionu, który będzie już wkrótce funkcjonował w Białej Podlaskiej.

Wspomniana kwalifikacja odbędzie się w dniach 9 i 10 września br. Start godz. 8:00, (AWF im. J. Piłsudskiego, filia w Białej Podlaskiej, ul. Akademicka 2). Kandydaci, którzy będą przystępować do kwalifikacji powinni mieć odbytą zasadniczą służbę wojskową lub służbę przygotowawczą – być żołnierzem rezerwy.

Aby przystąpić do kwalifikacji kandydat zobowiązany jest do posiadania:

– zaświadczenia od lekarza pierwszego kontaktu dopuszczającego do zdawania egzaminu z WF-u;
– dokumentów potwierdzających tożsamość i ew. przebieg służby oraz posiadane kwalifikacje;
– stroju sportowego.

Zakres kwalifikacji obejmuje:

– uzupełnienie ankiety personalnej;
– testu sprawnościowego z WF;
– rozmowę kwalifikacyjną.

– Wolne stanowiska czekają między innymi na strzelców, kierowców, łącznościowców oraz medyków, ale tak naprawdę poszukujemy kandydatów do służby we wszystkich korpusach osobowych: szeregowych, podoficerów i oficerów – mówi ppor. Jacek Piotrowski, oficer prasowy 1 Brygady Pancernej.

Każdy kandydat, którego wniosek zostanie pozytywnie rozpatrzony, będzie musiał przejść badania lekarskie, a następnie otrzyma powołanie do służby w jednostce.

– Służba w szeregach 18 Dywizji Zmechanizowanej to nie tylko stabilne zatrudnienie i dobre zarobki, lecz także możliwość pracy z wykorzystaniem nowoczesnego sprzętu oraz doskonalenia swoich umiejętności. Każdy żołnierz z naszej dywizji ma jasno określoną ścieżkę rozwoju – dodaje ppor. Piotrowski.

Formowanie batalionu zmechanizowanego w Białej Podlaskiej to konsekwencja restrukturyzacji brygad związanych z tworzeniem 18 Dywizji Zmechanizowanej. Największe zmiany dotyczą właśnie 1 Brygady Pancernej. Dwa podległe jej bataliony zmechanizowane – z Chełma i Zamościa – zostały podporządkowane nowej 19 Brygadzie Zmechanizowanej. W konsekwencji struktura stacjonującej w Wesołej jednostki została ograniczona do dwóch batalionów czołgów i dwóch batalionów zabezpieczenia. Tę lukę ma uzupełnić między innymi nowa jednostka.

Czytaj też:

Jaka przyszłość 18. Dywizji Zmechanizowanej?

/polska-zbrojna.pl, wojsko-polskie.pl/1bpanc/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!