Wiadomości

Próbowali ukraść Infiniti o wartości ponad 150 tysięcy złotych

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Dynamiczna akcja policjantów z warszawskiego Bemowa rozegrała się kilka dni temu, kiedy to funkcjonariusze zatrzymali w pościgu mężczyznę podejrzanego o usiłowanie kradzieży Infiniti o wartości ponad 150 tysięcy złotych. Z kapturem na głowie i w czarnej masce wybiegł z pojazdu i próbował uciec. Po kilku sekundach 42-latek położył się na ziemi, wiedział, że nie ma już żadnej drogi ucieczki. Dziewięciokrotnie przebywał w zakładzie karnym, kilka razy był poszukiwany przez organy ścigania i notowany za kradzieże pojazdów. Podejrzany usłyszał zarzut w warunkach recydywy wielokrotnej i został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.

Kilka dni temu po 4.00 nad ranem policjanci z bemowskiej patrolówki w trakcie służby spostrzegli, jak czterokrotnie włączyły się światła awaryjne w zaparkowanym Infiniti. To od razu wzbudziło ich czujność. Okazało się, że drzwi od pojazdu od strony kierowcy były uchylone, pod kolumną kierownicy podpięty był moduł elektroniczny, wewnątrz za kierownicą siedział mężczyzna. Na głowie miał kaptur, na twarzy czarną maskę. Kiedy spostrzegł umundurowany patrol Policji w panice wybiegł z pojazdu, ratując się ucieczką. Policjanci zadziałali błyskawicznie i ruszyli za nim w pościg. Po kilku sekundach mężczyzna widząc, że nie ma żadnej drogi ucieczki, rzucił się na ziemię. Policjanci zatrzymali go i doprowadzili do komisariatu.

Na miejsce została wezwana grupa dochodzeniowo-śledcza wraz z technikiem kryminalistyki, która przeprowadziła oględziny i zabezpieczyła pojazd. Śledczy rozpoczęli ustalenia i gromadzili materiał dowodowy. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się, że mężczyzna miał już konflikt z prawem i dziewięciokrotnie przebywał w zakładzie karnym, był kilka razy poszukiwany przez organy ścigania, był notowany za różne przestępstwa, w tym za kradzieże pojazdów. Podejrzany usłyszał zarzut usiłowania kradzieży pojazdu w warunkach recydywy wielokrotnej. Policjanci wraz z prokuratorem wystąpili do sądu o zastosowanie wobec 42-latka środka izolacyjnego i decyzją sądu mężczyzna został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.

kom. Marta Sulowska
/wola.policja.waw.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!