Europa Wiadomości

W Berlinie doszło do ataku na synagogę

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak zawiadamia portal-polski.pl napięcie między Izraelem i Strefą Gazy przybiera na sile. Wymiana ognia ma także swoje echa w europie. Fala demonstracji przetacza się przez Niemcy.

Policja w Bonn zatrzymała kilkanaście osób podejrzanych o atak na synagogę w tym mieście. Wzmocniono też ochronę obiektu. Podobne działania mają miejsce w całych Niemczech.

Obecnie ochrona synagogi, która została zorganizowana wcześniej, została wzmocniona – powiedział przedstawiciel policji Bonn.

Jak zaznaczył policjant, we wtorek wieczorem kilka młodych osób „zaatakowało wejście do synagogi” i roznieciło tam ogień. Na miejscu policja znalazła także ulotki w języku arabskim oraz spaloną żydowską flagę.

Antyżydowskie demonstracje miały miejsce także w Berlinie. Oraz w kilku innych miastach. Manifestacje mają związek z wymianą ognia między Izraelem a Strefą Gazy. W jej wyniku śmierć poniosło 5 Żydów i 35 osób po stronie palestyńskiej. Wojska izraelskie na każdy atak broniących swoich praw Palestyńczyków odpowiadają z wielokrotnie większą siłą co odzwierciedla liczba ofiar.

Demonstracje w Niemczech organizuje diaspora palestyńska wspierana przez organizacje muzułmańskie.

Co na to nasza lewica?

Źródło: portal-polski.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!