Europa Islam Wiadomości

W Bawarii dzieci w szkołach będą musiały uczęszczać na obowiązkowe lekcje o islamie

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak podaje portal nczas.com rząd niemieckiego landu Bawaria podjął decyzję o obowiązkowych lekcjach z islamu dla dzieci w szkołach. Do tej pory lekcje te były jedynie dodatkowe dla chętnych.

Coraz więcej dzieci w Bawarii uczęszczało na lekcje islamu zamiast etyki. Teraz rząd Bawarii podjął decyzję, że islam będzie przedmiotem obowiązkowym w szkołach dla wszystkich dzieci.

Decyzja obowiązywać będzie na razie przez dwa lata. Zastrzeżono, że okres obowiązywania prawa może zostać wydłużony.

Pierwszy raz lekcje islamu jako zajęcia dodatkowe wprowadzono do bawarskich szkół zaledwie 10 lat temu. Z roku na rok coraz więcej dzieci posyłano na te zajęcia zamiast etyki.

Teoretycznie, lekcje te mają uczyć o islamie bez ideologii oraz są neutralne religijnie.

W odróżnieniu od nauki religii chrześcijańskich, dzieci są jedynie informowane o islamie, nie zaś wychowywane w tej wierze. Zajęcia prowadzone są pod całkowitą kontrolą państwa i przez państwowych nauczycieli.

Ciężko jednak ocenić, czy faktycznie jest to tylko „informowanie”. Dzieci chłonne są na wiedzę oraz sugestie.

Projekt przyjęła ciepło Wolna Partia Demokratyczna (niem. Freie Demokratische Partei – FDP). – Zdecydowanie opowiadamy się za pokojowym współistnieniem przedstawicieli różnych religii i nacji. A możliwość nauki islamu w niemieckich szkołach z pewnością sprzyja naszej wizji społeczeństwa – czytamy w oświadczeniu FDP.

Co wy na to?

Źródło: nczas.com

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!