Polska Wiadomości

Prokuratura zajmie się sprawą znieważenie znaku Polski Walczącej przez Ligę Muzułmańską

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak już pisaliśmy, 30 marca w Poznaniu na Placu Wolności odbyła się manifestacja zorganizowana przez Ligę Muzułmańską pod hasłem: “Muzułmanie solidarni z prześladowanymi. Hello brothers, hello sisters”.

Jej celem było rzekomo „okazanie solidarności z ofiarami wszelkiej przemocy, związanej z wyznaniem, przekonaniami, kolorem skóry”. Tymczasem w trakcie trwania tejże akcji obrażano Polaków i znieważano ważne dla naszego narodu symbole.

– Manifestację rozpoczniemy “minutą ciszy”. Osobom obecnym będziemy też w międzyczasie proponować zupę i częstować chlebem arabskim pokazując w ten sposób, że nie tylko solidaryzujemy się z ofiarami, ale też jesteśmy otwarci na drugiego człowieka. My, muzułmanki i muzułmanie,osoby wierzące i nie wierzące, mieszkanki i mieszkańcy Poznania, stajemy ramię w ramię z ofiarami brutalnych ataków, których jedynym celem jest szerzenie bezsensownej nienawiści i rozbijanie naszej jedności – mówił imam Youssef Chadid Przewodniczący Rady Naczelnej Ligi Muzułmańskiej w RP i Dyrektor Muzułmańskiego Centrum Kulturalno-Oświatowego w Poznaniu.

Manifestacja i pojawiające się na niej hasła wywołały oburzenie polskich patriotów. Jak podaje portal wrealu24.pl Mariusz Kolanowski złożył wniosek do Prokuratury Krajowej o ściganie “w związku z poznańską antypolską demonstracją gloryfikującą terroryzm islamski, uwłaczającej honorowi i pamięci Powstańców Warszawskich i podżegającej do nienawiści przeciw Państwu Polskiemu i Polakom”.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!