Wiadomości

W Bagdadzie policjanci i członkowie proirańskich milicji strzelają do demonstrantów, jest wiele ofiar

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Dramatyczne sceny rozgrywają się dziś w Bagdadzie, gdzie protest przeciwko bezkarności proirańskich milicji zgromadził dziesiątki tysięcy ludzi. Przeciwko demonstrantom policjanci i członkowie proirańskich milicji użyli broni palnej. Jest wiele ofiar.

Jak już informowaliśmy, protesty przeciwko bezkarności proirańskich milicji trwają już od ponad dwóch tygodni. Zaczęło się w Karbali po zabójstwie Al-Wazaniego, krytyka rządu i przeciwnika wpływów irańskich w Iraku. Jak pisaliśmy 10 maja, protestujący podpalili budynek irańskiego konsulatu. Przybyłe na miejsce milicje proirańskie ostrzelały demonstrantów ostrą amunicją.

Protestów nie tylko nie udało się stłumić, ale rozlały się one na kolejne miasta. A dziś z różnych stron kraju do Bagdady ściągnęli Irakijczycy niezadowoleni z irańskiej obecności w Iraku. Na Placu Tahrir w Bagdadzie zebrały się dziesiątki tysięcy ludzi.

Doszło do starć z proirańskimi milicjami i iracką policją. Docierające do nas doniesienia, poparte filmami i zdjęciami, wskazują na bezwzględność sił porządkowych, które strzelały do nieuzbrojonych demonstrantów ostrą amunicją. Jest wielu zabitych i rannych.

Czytaj też:

Nieprzebrane tłumy Irakijczyków protestują przeciwko bezkarności proirańskich milicji

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!