Wiadomości

Kontrowersyjny kandydat na RPO: “Kościół stoi dziś tam, gdzie kiedyś stało ZOMO”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Partia Porozumienia wskazała swojego kandydata na stanowisko RPO. Wpisy, jakie prof. Marek Konopczyński opublikował na Twitterze, mogą budzić zdziwienie – zauważa portal dorzeczy.pl.

Ruszyła ponowna procedura wyboru Rzecznika Praw Obywatelskich. We wtorek popołudniu, po posiedzniu zarządu Porozumienia, rzeczniczka partii Magdalena Sroka poinformowała, że ugrupowanie proponuje na stanowisko RPO prof. Marka Konopczyńskiego.

Prof. Konopczyński jest profesorem nauk społecznych, specjalizuje się w tematyce resocjalizacji. Jest autorem koncepcji twórczej resocjalizacji.

Tymczasem analityk w Centrum Analiz Prawnych Instytutu na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris Nikodem Bernaciak zwraca uwagę na wpisy, jakie Konopczyński zamieszczał w przeszłości na Twitterze.

Nie zabrakło w nich m. in. krytyki Kościoła katolickiego oraz wsparcie Strajku Kobiet, który walczy o legalną aborcję. “Nowy kandydat @Porozumienie__ na Rzecznika Praw Obywatelskich porównuje katolickie rodziny do „partyjnych, milicjantów i klawiszy”? Wyśmiewa ich wolność wyboru miejsca zamieszkania gwarantowaną w art52 Konstytucji? Takiego kandydata ma poprzeć PiS?” – pyta Bernaciak.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!