Islam Świat Wiadomości

W Arabii Saudyjskiej w ciągu jednego dnia wykonano 7 wyroków śmierci

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak podaje radiozet.pl w  saudyjskim królestwie stosowana jest rygorystyczna wersja prawa koranicznego, przewidująca najwyższy wymiar kary za sprawy związane z terroryzmem, za zabójstwo, gwałt, rabunek i handel narkotykami. Według saudyjskiej agencji SPA stracono dwóch obywateli saudyjskich i trzech obywateli Czadu za porwanie i zabójstwo pakistańskiego agenta ochrony, pilnującego magazynu, który próbowali obrabować.

Kolejny Saudyjczyk został stracony za podpalenie i zabójstwo człowieka. Egzekucji poddano również Libańczyka za próbę przemytu captagonu (fenetylina), narkotyku na bazie amfetaminy, używanego jako psychostymulant. W 2017 roku w Arabii Saudyjskiej wykonano blisko 150 wyroków śmierci. Egzekucje polegają na ścięciu skazanemu głowy.

W kwietniowym wywiadzie dla „Time Magazine” saudyjski następca tronu książę Mohammad ibn Salman zasugerował, że w niektórych przypadkach, poza zabójstwem, kara śmierci może zostać zamieniona na dożywocie.

Czy zgadzacie się z najwyższym wymiarem kary jakim jest kara śmierci? A może uważacie, że jest to praktyka dona takich rachitycznych tworów jak Państwo Islamskie? Czekamy na wasze komentarze.

Źródło: radiozet.pl

Stanisław Michalkiewicz! Stanisław Krajski! Ewa Kurek! Radosław Sikora i inni autorzy w Nowym numerze Magna Polonia! Sprawdź już teraz!! Kupując wpierasz wolne media!

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!