Polska Wiadomości

Polska armia ma kłopoty z wyposażeniem

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!
Jak donosi portal rp.pl polski żołnierz miał mieć nowoczesne wyposażenie osobiste – tak zakładali wojskowi planiści i konstruktorzy z przemysłu, twórcy programu „Tytan”. Dzisiaj jedynym widocznym efektem modernizacyjnego przedsięwzięcia, które pochłonęło miliony złotych jest karabinek MSBS Grot.

Wojsko odnawia stare PRL-owskie metalowe hełmy, jednocześnie wyczerpują się sorty mundurowe. A jeszcze kilka lat temu politycy zapowiadali, że takiego problemu nie będzie, żołnierze będą wyposażeni w nowoczesny sprzęt, który nie tylko będzie pozwalał skutecznie zwalczać wroga, ale jednocześnie chronił żołnierza.

Zamiast obiecanego rynsztunku wojownika XXI wieku, którego nie powstydziłby się agent Bond – z elektronicznym osprzętem, sensorami, miniaturowymi radiostacjami pracującymi w sieci, mamy przaśną rzeczywistość.

Co najmniej od dwóch lat w wojskowych magazynach widoczne są braki mundurów polowych, może być też kłopot z realizacją wielkiego kontraktu na nowe polskie karabiny MSBS Grot.

I co o tym myślicie? Czy stan polskiej armii jest rzeczywiście ta zły jak opisuje to redaktor rzeczpolspolitej? Piszcie w komentarzach.

Autor: Zbigniew Lentowicz

Źródło: rp.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!