Wiadomości

W angielskim Brighton na lekcjach wychowania seksualnego dzieci będą się uczyć, że chłopcy też mogą mieć okres

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Dzieci podczas zajęć z wychowania seksualnego będą uczone w szkole, że „wszystkie płcie” mogą mieć okres. Takie porady dla nauczycieli zostały zatwierdzone przez Radę Miasta Brighton i Hove w Anglii – podał „The Telegraph”.

W sprawozdaniu rady napisano: „Transseksualni chłopcy i mężczyźni oraz osoby nieokreślone seksualnie mogą mieć miesiączkę”, dodano również, że „menstruacja musi obejmować wszystkie płcie”.

Zgodnie z raportem, pojemniki na produkty związane z miesiączką będą we wszystkich toaletach dla dzieci. Dokument wzywa również do zapewnienia uczniom transpłciowym dodatkowego wsparcia pielęgniarki szkolnej – jeśli jest taka potrzeba.

W raporcie czytamy, by w szkole „nauka o miesiączce obejmowała wszystkie orientacje seksualne”, na przykład: „dziewczęta i kobiety oraz inne osoby mające okres”. Rada Miasta Brighton i Hove stwierdziła w oświadczeniu:

„Zachęcając do skutecznego kształcenia w zakresie menstruacji i dojrzewania, mamy nadzieję zmniejszyć stygmatyzację i upewnić się, że żadne dziecko lub młoda osoba nie będzie się wstydzić, prosząc o produkty związane z miesiączką.”

Ta sama rada wydała także pismo skierowane do nauczycieli, mówiące o „delikatnym traktowaniu tożsamości płciowej”. Zalecone zostało, by w szkołach pojawiły się mundurki niewskazujące na płeć oraz by nauczyciele nie zwracali się po imieniu do uczniów, którzy kwestionują swoją płeć, gdyż „to może stanowić nękanie”.

Brighton od dłuższego czasu kroczy w awangardzie postępu, nadając ton zmianom cywilizacyjnym zachodzącym w Europie:

Wielka Brytania: Rodzice, którzy nie pozwolą synowi nosić spódnicy, mogą zostać skierowani do organów pomocy społecznej

/niezalezna.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!