Wiadomości

W Amsterdamie homoseksualiści czują się prześladowani przez muzułmanów?

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Ponad 60 procent homoseksualistów mieszkających w stolicy Holandii obawia się ujawnić swoją orientację seksualną. 54 proc. badanych lęka się pocałować na ulicy, a połowa zapytanych obawia się chodzić za rękę – wynika z badania, które omawiają media w Niderlandach. Z raportu przygotowanego na zlecenie magistratu Amsterdamu wynika, że napastnikami są najczęściej młodzi ludzie o “nieholenderskim pochodzeniu”. Ofiary skarżą się na opluwanie, pobicia i groźby.

Rzeczywistość społeczności osób homoseksualnych, żyjących w Holandii, mającej opinię liberalnego i otwartego kraju, nie jest tak różowa jakby się mogło wydawać – wynika z komentarzy zamieszczonych w holenderskich mediach, które opublikowały wyniki badań przeprowadzonych dla programu telewizyjnego EenVandaag na grupie 3,8 tys. tamtejszych gejów i lesbijek.

“Amsterdam tolerancyjnym miastem? To iluzja, tu jest piekło” – powiedział cytowany przez dziennik “Trouw” Fabio, mieszkaniec stolicy Niderlandów, który odniósł się do wyników sondażu.

Aż 42 proc. osób homoseksualnych twierdzi, że doświadczyło negatywnego traktowania w związku z tzw. “orientacją seksualną”. Według respondentów były to krzyki, obraźliwe uwagi, a także akty fizycznej agresji.

Ponad 60 proc. respondentów ma obawy przez publicznym ujawnianiem swojej orientacji seksualnej, 50 proc. ankietowanych obawia się chodzić za rękę z partnerem bądź partnerką, a 54 proc. – deklaruje, że lęka się publicznego całowania się na ulicy.

Badani zwracają także uwagę na agresję ze strony młodych mężczyzn pochodzenia arabskiego. “W związku z pojawieniem się innych kultur w Holandii, w mojej społeczności narasta strach przed ujawnieniem swojej seksualności” – cytuje jednego z respondentów telewizyjny program EenVandaag.

/interia.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!