Świat Wiadomości

W amerykańskim wojsku oprócz wywieszenia flagi konfederatów zakazano również tęczowej flagi

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak zawiadamia portal nczas.com tęczowa flaga LGBT została zakazana w amerykańskim wojsku. To „ofiara” działań sekretarza obrony.

Sekretarz obrony USA Mark Esper ustalił, które flagi może wywieszać amerykańskie wojsko. Działania podjęte przez Espera to reakcja na burze wokół flag Konfederacji, które są częścią historii, ale dziś uznawana jest przez szaleńców z lewicy za „rasizm”.

Aby zakończyć spory, o to które flagi może wywiesić sobie żołnierz US Army, Esper stworzył zamkniętą listę. Natomiast każda flaga, która nie znajduje się na niej, jest zakazana.

W wynik „flagowych” porządków żołnierzom nie wolno już wywieszać flagi Skonfederowanych Stanów Ameryki… ale również flagi LGBT. Tęczowa flaga, mimo mocnego lobby, nie trafiła na zamkniętą listę.

Decyzja ta wywołała wściekłość wśród aktywistów LGBT. Na celowniku znalazł się sam sekretarz Esper, któremu wypomina się, iż jest Republikaninem.

Na krótkiej liście dozwolonych flag znalazły się: flaga państwowa USA, flagi poszczególnych stanów i terytoriów, państw sojuszniczych, oraz amerykańskie sztandary wojskowe.

Flagi LGBT muszą zniknąć z wszystkich miejsc pracy, miejsc publicznych, oraz wspólnych. Żołnierze-geje będą mogli wywieszać flagi LGBT jedynie w indywidualnych pomieszczeniach, w których zamieszkują.

Oznacza to, że geje będą mogli powiesić swoją flagę tylko np. nad swoim łóżkiem w koszarach. Sprawa jest o tyle drażliwa, że lipiec został przez Pentagon ogłoszony „miesiącem dumy społeczności LGBT” w amerykańskim wojsku.

Co wy na to?

Źródło: nczas.com

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!