Wiadomości

Absurd: Czeczeni poskarżyli się na Polskę w Trybunale Praw Człowieka i wygrali

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Kolejny wykwit politpoprawnościowego nonsensu – Czeczeni, którym Straż Graniczna odmówiła możliwości złożenia wniosku o udzielenie ochrony międzynarodowej, wnieśli na Polskę skargę do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka. Trybunał stwierdził, że Polska naruszyła przepisy Europejskiej Konwencji Praw Człowieka.

„Uchodźcy z Czeczenii, którym Straż Graniczna kilkadziesiąt razy odmówiła możliwości złożenia wniosku o udzielenie ochrony międzynarodowej, zaskarżyli Polskę do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu i wygrali. Rząd polski musi zapłacić każdemu z nich kwotę 34 tys. euro” – napisała na Facebooku adwokat Sylwia Gregorczyk-Abram.

„Nasi klienci razem z ponad pięćdziesięcioma pozostałymi osobami nie zostali wpuszczeni do Polski. Żadne przewidziane w polskich przepisach instrumenty prawne nie pozwoliły skutecznie im pomóc, chociaż uciekali z Czeczenii przed torturami i prześladowaniem. Straż Graniczna konsekwentnie odmawiała przyjęcia od nich wniosków o udzielenie ochrony międzynarodowej w Polsce” – ciągnęła adwokat swój łzawy wywód.

Teraz my powinniśmy zażądać, by p. Sylwia Gregorczyk-Abram przyjęła owych Czeczenów i nie tylko ich u siebie w domu – skoro bowiem chce być taka otwarta, to niech to robi na własny rachunek. Niech zamieszkają u niej. A gdzie ona miałaby się podziać? To już nas nie powinno obchodzić, tak jak jej nie obchodzi nasze prawo do posiadania własnego państwa, w którym to moglibyśmy się urządzać po swojemu. Tak jak jej nie obchodzi poczucie bezpieczeństwa Polaków. To samo zresztą tyczy się sędziów Trybunału Praw Człowieka…

/interia.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!