Polska Wiadomości

W Alabamie zaatakowano działaczkę pro life

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak informuje portal pch24.pl protestująca przeciw zabijaniu dzieci nienarodzonych amerykańska działaczka Mary Baggett została pobita. Agresorzy uciekli przed przybyciem policji na miejsce incydentu.

Atak na protestujących przed jedną z klinik wykonujących aborcję miał miejsce w stanie Alabama. Na chodniku przed kliniką stała grupa przeciwników zabijania dzieci w łonie matki, trzymając w rękach plakaty i tablice z napisami, przypominającymi czym jest aborcja. Niedaleko miejsca demonstracji zatrzymał się przejeżdżający obok samochód. Wybiegła z niego agresywna kobieta, która rzuciła się do jednej z demonstrujących przeciwko wykonywaniu zabiegów przerywania ciąży. Agresorka pobiła działaczkę Pro Life, Mary Baggett, a uderzając ją wytrąciła jej z ręki telefon komórkowy, którym działaczka antyaborcyjna nagrywała całe zajście.

Atak na Mary Baggett w Alabamie to kolejny akt wandalizmu i agresji, jakiej dopuszczają się zwolennicy legalności zabijania dzieci poczętych w Stanach Zjednoczonych. Na portalu „Lifenews”, przy okazji opisu incydentu w Alabamie, umieszczono linki do podobnych zdarzeń, jakie miały miejsce w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i Australii.

Czasami pobicia chrześcijan, próbujących obudzić sumienia obywateli tzw. cywilizowanych państw, prowadzą do ciężkich urazów cielesnych. Taka sytuacja miała miejsce m.in. w stanach Kentucky i Kalifornia wiosną tego roku. Po agresji zwolenników aborcji na protestujących w Kentucky jedna osoba musiała przejść operację nóg i rehabilitację.

Alabama jest kolejnym stanem, który zdecydował się na zwiększenie ochrony dzieci poczętych. Gubernator Alabamy Kay Ivey podpisała ustawę zakazującą zabijania dzieci poczętych niemal we wszystkich przypadkach i dającą ochronę nienarodzonym w każdym etapie ciąży. Wyjątkiem jest sytuacja zagrożenia życia matki.

Co o tym myślicie? Czekamy na wasze komentarze.

Źródło: pch24.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!