Wiadomości

Voice of Europe: Najbezpieczniejszym dla kobiet krajem w Europie kontynentalnej jest Polska

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Portal Voice of Europe, powołując się na australijską edycję Business Insider, omawia wyniki badań, z których wynika, że Polska jest najbezpieczniejszym dla kobiet krajem w Europie kontynentalnej.

Pierwsze miejsce w rankingu na najbezpieczniejszy kraj świata zajmuje Australia, która wyprzedza Maltę, malutki europejski kraj wyspiarski, a na trzecim miejscu uplasowała się Islandia. Ranking opracowano w oparciu o odsetek kobiet, które w 2017 roku padły ofiarą poważnego przestępstwa.

Według raportu, bezpieczeństwo kobiet „jest jednym z najlepszych sposobów oceny długoterminowego potencjału wzrostu dobrobytu w danym kraju, z korelacją pomiędzy 92% historycznym wzrostem zamożności a poziomem bezpieczeństwa kobiet”.

Polska w tym zestawieniu zajmuje szóste miejsce, za Nową Zelandią, która jest czwartym, i Kanadą, plasującą się na miejscu piątym. Zwrócono uwagę, że próżno byłoby szukać w pierwszej dziesiątce krajów skandynawskich, tj. Norwegii, Finlandii, Szwecja i Danii, słynących z „feministycznej i postępowej polityki”.

/Voice of Europe/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!