Europa Wiadomości Wiara

Victor Orban zorganizował konferencję na temat prześladowania chrześcijan na Bliskim Wschodzie

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Podczas zorganizowanej w Budapeszcie konferencji premier Węgier stwierdził, że chrześcijaństwo jest dzisiaj najbardziej prześladowaną religią na świecie Na Węgry przyjechali przedstawiciele wspólnot chrześcijańskich z krajów, gdzie wierzącym w Chrystusa żyje się trudniej.

„Dzisiaj 215 mln chrześcijan cierpi z powodu pewnych form prześladowań w 108 państwach” – mówił premier Węgier Viktor Orban.

„W 2015 roku co 5 minut w Iraku mordowany był chrześcijanin ze względu na swoją religię. W międzynarodowych mediach pojawia się bardzo mało doniesień o tych wydarzeniach. Przez lupę trzeba szukać głosów polityków potępiających prześladowania chrześcijan. Chciałbym przekonać europejskich polityków do odłożenia na bok poprawności politycznej, aby przestali ostrożnie wypowiadać się w sprawach dotyczących praw człowieka oraz zaczęli działać z całej mocy na rzecz pomocy prześladowanym chrześcijanom” – wyjaśniał Orban.

Według ministra ds. zasobów ludzkich Zoltána Baloga przykłady prześladowań chrześcijan na Bliskim Wschodzie pozwalają dostrzec prawdziwą wartość, że w Europie można żyć po chrześcijańsku swobodnie. Według ministra Baloga momentem przełomowym, od którego zaczęła się nowa era prześladowań za wiarę chrześcijańską, było ścięcie syryjskiego proboszcza Pualosa Iskandera przed 11 laty w Mosulu.

Abp Bashar Matti Warda z katolickiego patriarchatu babilońskiego podkreślał potrzebę udzielenia międzynarodowej pomocy, aby móc zapewnić chrześcijanom bezpieczeństwo na Bliskim Wschodzie.

Źródło: ndie.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!