Europa Wiadomości

Czy Marine Le Pen zmieniła swe stanowisko w sprawie wyjścia Francji z struktur Unii Europejskiej?

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Trwa ewolucja poglądów Marine Le Pen w kwestii europejskiej. Kilka miesięcy temu, w czasie kampanii wyborczej na stanowisko prezydenta Republiki Francuskiej oraz parlamentarnych, liderka Frontu Narodowego obiecywała że w razie wygranej zarządzi referendum ws. Frexitu.

Jednak w wywiadzie opublikowanym w czwartek w “Valeurs Actuelles”, Le Pen prezentuje stanowisko bardzo odmienne od tego prezentowanego wcześniej. Po porażkach w majowych i czerwcowych wyborach powstało pytanie, czy kontynuować wojnę przeciwko walucie euro i Brukseli.

– W wielu dziedzinach możemy poprawić codzienne życie Francuzów bez wychodzenia z Europy lub strefy euro – powiedziała liderka FN. – Słyszeliśmy głos Francuzów.

Z ulgą tę deklarację przyjęło wielu działaczy, którzy uważali, że zdecydowanie antyunijne stanowisko partii zbyt wiele ją kosztuje z punktu widzenia wyborów. Większość rodaków nie zamierza wyprowadzać się z UE. Zaproszony w środę do BFM TV, zastępca Marine – Louis Aliot stwierdził z kolei:

– Opowiadam się za nowym traktatem gwarantującym suwerenność państw i niepodległość Francji. Mając tę niezależność, będziemy mogli decydować o kontroli nad naszą ekonomią i finansami.

Aliot od dawna znany był jako zwolennik Europy Narodów – wizji Unii Europejskiej, zakładającej związki gospodarcze przy zachowaniu odrębności politycznej zjednoczonych krajów.

Źródło: dzienniknarodowy.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!