Wiadomości

Uwięzili młodego mężczyznę, jeden z nich próbował go zgwałcić

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Nawiązana w sieci znajomość okazała się zgubna dla 21-latka z powiatu puckiego. Kryminalni zatrzymali w Chełmży pięciu mężczyzn. Czterech z nich usłyszało zarzuty m.in. pozbawienia wolności pokrzywdzonego. Teraz sprawcom grozi od 3 do 12 lat więzienia.

Historia pokrzywdzonego, który zawiadomił policjantów o całym zdarzeniu zaczęła się w internecie. Mieszkaniec powiatu puckiego nawiązał znajomość z jednym z mieszkańców podtoruńskiej Chełmży. Mężczyźni korespondowali w sprawie interesów jakie mogą zrobić w internecie i wspólnie na tym zarobić. Znajomy z sieci zaprosił 21–latka znad morza do Chełmży. Ten zdecydował się przyjechać pociągiem. W minioną sobotę (20.02.21) z dworca odebrał go gospodarz wraz ze znajomymi, po czym pojechali do jego domu.

Niestety z godziny na godzinę sytuacja przybierała inny wymiar. Mieszkanie 25-latka z Chełmży odwiedzały kolejne osoby. Sprawcy zabrali pokrzywdzonemu laptopa i dwa telefony. Próbowali nakłonić go, aby zaciągnął pożyczki przez internet. Kiedy ten nie chciał tego zrobić próbowali go do tego zmusić siłą. Na szczęście po kilku dniach – we wtorek (23.02.21) – pokrzywdzonemu udało się zawiadomić o wszystkim policję.

Zawiadomieni kryminalni jeszcze tego samego dnia i następnego zatrzymali do tej sprawy pięciu mieszkańców gminy Chełmża (w wieku od 19 do 25l.). Czterech z nich usłyszało m.in. zarzuty pozbawienia wolności pokrzywdzonego ze szczególnym udręczeniem oraz dokonanego na jego osobie rozboju. Za przestępstwa, o które są podejrzani może im grozić od 3 do 12 lat pozbawienia wolności.

Czterej mężczyźni usłyszeli zarzuty pozbawienia wolności 21-latka z udręczeniem, zostało tymczasowo aresztowanych. Jeden odpowie dodatkowo za usiłowanie gwałtu. Przez cztery dni więzili oni pokrzywdzonego w mieszkaniu, znęcając się nad nim.

– Sąd przychylił się do wniosków prokuratury. Wszyscy czterej podejrzani w tej sprawie zostali tymczasowo aresztowani – poinformowała w piątek po południu oficer prasowa toruńskiej policji podinsp. Wioletta Dąbrowska.

/kujawsko-pomorska.policja.gov.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!