Świat Wiadomości

USA straszą Trybunał Karny w Hadze

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Mike Johnson pełniący funkcję przewodniczącego niższej izby amerykańskiego Kongresu zagroził Międzynarodowemu Trybunałowi Karnemu w Hadze sankcjami za wydanie nakazu aresztowania premiera bezcennego Izraela.

USA straszą Trybunał w Hadze za list gończy za Netanjahu. Według źródeł w Partii Republikańskiej, do której należy Johnson, do głosowania na nałożeniem sankcji na Trybunał w Hadze może dojść jeszcze w tym tygodniu.

– Kongres analizuje wszystkie opcje, w tym sankcje, aby ukarać MTK i egzekwować konsekwencje wobec jego jego kierownictwa, jeśli będą kontynuować – stwierdził Johnson w oświadczeniu zacytowanym przez portal Axios. Johnson oskarżył też administrację Bidena o wspieranie prokuratorów MTK w wysiłkach mających na celu powstrzymanie izraelskich operacji wojskowych w Strefie Gazy.

Biały Dom nie odpowiedział jeszcze na krytykę przewodniczącego Izby Reprezentantów. Co więcej, w środowiskach władzy powstaje coraz większy dwugłos. Jak się bowiem okazało, nie wszyscy amerykańscy parlamentarzyści bezgranicznie popierają żydowskie zbrodnie wojenne. Wśród nich są także zwolennicy pociągniecia Netanjahu do odpowiedzialności karnej. Co ciekawe, więcej jest ich wśród demokratów, niż republikanów.

– Jeśli Netanjahu przyjdzie z przemówieniem do Kongresu, z radością wskażę MTK drogę do Izby w celu przekazania mu nakazu aresztowania – powiedział Mark Pocan z Partii Demokratycznej. Inna demokratka, Ilhan Omar stwierdziła natomiast, że MTK należy zezwolić na prowadzenie jego pracy, nazywając zarzuty stawiane przez jego prokuratorów nie pozbawionymi podstaw.

Przypomnijmy – wczoraj, 20 maja br. najwyższy prokurator Międzynarodowego Trybunału Karnego zwrócił się o wydanie nakazów aresztowania izraelskiego premiera Binjamina Netanjahu, ministra obrony Joawa Galanta i trzech przywódców Hamasu – Jahji Sinwara, Mohammeda Deifa i Ismaila Haniji. Prokurator zrobił to pomimo wcześniejszych gróźb, wystosowanych pod adresem MTK przez syjonistycznych kongresmenów USA. Straszyli oni pracowników MTK i ich rodziny szerokimi sankcjami.

NASZ KOMENTARZ: Miejmy nadzieję, że MTK nie ugnie się pod naciskami Żydów i ich szabesgojów, sprawiedliwość zwycięży, a żydowscy naziści trafią za kraty.

Polecamy również: Trybunał w Hadze wydał nakaz ścigania żydowskich nazistów

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!