Europa Świat Wiadomości

USA rozważają nałożenie nowych sankcji na Rosję i Koreę Północną

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak zawiadamia portal kresy.pl Stany Zjednoczone rozważą nowe sankcje oraz inne retorsje wobec Rosji i Korei Północnej – oświadczył sekretarz stanu USA Antony Blinken w wyemitowanym w poniedziałek wywiadzie. Podkreślił, że nowy rząd USA analizuje aktualną sytuację zagraniczną, m.in. w Rosji.

Blinken powiedział w w czasie niedzielnego wywiadu, że jest „głęboko zaniepokojony brutalnym tłumieniem protestów w Rosji”. „Stany Zjednoczone potępiają uporczywe stosowanie przez Rosję brutalnej taktyki wobec pokojowych demonstrantów i dziennikarzy drugi tydzień z rzędu. Ponawiamy nasze wezwanie do Rosji do uwolnienia zatrzymanych za korzystanie z praw człowieka, w tym Aleksieja Nawalnego” – dodał. Nie zapowiedział jednak nałożenia konkretnych sankcji na Rosję. Podkreślił, że nałożenie nowych, ewentualnych środków, będzie rozważane – informuje agencja „Reuters”. Jeśli chodzi o Koreę Północną, Blinken zaznaczył, że dodatkowe sankcje mogą zostać nałożone we współpracy z sojusznikami USA jako sposób na denuklearyzację Półwyspu Koreańskiego.

Nowa administracja USA prowadzi przegląd polityki zagranicznej. Ocenia także obecną sytuację i takie wydarzenia, jak aresztowanie w Rosji opozycjonisty Aleksieja Nawalnego oraz represje wobec jego zwolenników.

Podnoszone są także kwestie związane z domniemanym wypłacaniem przez Moskwę nagród za zabijanie żołnierzy USA w Afganistanie, ingerencjami Rosji w wybory prezydenckie w USA w 2020 roku oraz atakami hakerskimi na informatyczne systemy instytucji federalnych.

Co wy na to?

Źródło: kresy.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!