Polska Wiadomości

Fabryka Broni “Łucznik” zamierza pozwać Ringier Axel Springer za serię artykułów o karabinku Grot

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak możemy przeczytać na portalu tvrepublika.pl Fabryka Broni “Łucznik” zamierza wystąpić na drogę sądową przeciwko Ringier Axel Springer za serię artykułów o karabinku Grot na portalu Onet.pl.

Sprawę nierzetelnych artykułów Onetu na temat karabinków Grot obszernie opisywano w zeszłym tygodniu na antenie TV Republika, ale także na portalu Magna Polonia. Fabryka Broni wydała także oświadczenie w sprawie publikacji red. red. Edyty Żemły i Marcina Wyrwała pt. „Szokujący raport o karabinku Grot. Jest tak zły, że zagraża żołnierzom”.

„Łucznik” wskazuje, że artykuł jest nierzetelny i wprowadza opinię publiczną w błąd.

– Fabryka Broni ubolewa, iż autorzy artykułu nie dochowali rzetelności dziennikarskiej i nie zaprezentowali stanowiska spółki, mimo że zostało ono przekazane pani redaktor 14 stycznia br. Fabryka Broni odpowiedziała bowiem na pytania przesłane przez Panią Edytę Żemłę. Niestety nasze odpowiedzi na temat wprowadzonych już modyfikacji w karabinkach w wersji A1 oraz A2 nie zostały przedstawione w tekście poświęconym karabinkowi MSBS GROT. Budzi to duże wątpliwości dotyczące obiektywizmu, a także intencji publikacji materiału przygotowanego przez dziennikarza innej redakcji – czytamy w oświadczeniu na oficjalnej stronie.

– Tekst bazuje niemal wyłącznie na anonimowych wypowiedziach osób i publikacji archiwalnych zdjęć egzemplarzy pochodzących z pierwszych partii produkcyjnych. Jedyną cytowaną w tekście osobą jest dziennikarz Paweł Moszner a jego opracowanie, zwane w tekście „raportem”, nie jest żadnym oficjalnym dokumentem. Skład zespołu autorskiego również pozostaje anonimowy. Redakcja, w której zatrudniony jest dziennikarz również nie zdecydowała się na publikację tego materiału, mimo opublikowanej zapowiedzi. Trudno zatem uznać za właściwe, aby na podstawie oceny publicysty dokonywać miarodajnej oceny produktu, który przeszedł kompleksowy proces certyfikacji przed przyjęciem broni do użytku – wskazuje Fabryka Broni. Jak czytamy w oświadczeniu, wszystkie wymagania, tak techniczne, jak i prawne, „zostały dopełnione”, czego dowodzi Orzeczenie Szefa IU, a także świadectwo z badań w II trybie OiB. Co więcej, „Łucznik” wciąż modernizuje i ulepsza broń, jednak takiej informacji w materiałach Onetu brakuje.

Źródło: tvrepublika.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!