Wiadomości

USA: pseudonaukowcy wykorzystywali części ciała nienarodzonych do hybryd myszo-ludzkich

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Pracujący w Center for Medical Progress dziennikarz David Daleiden ostrzegł we wtorek członków komitetu zdrowotnego w parlamencie w Pensylwanii o możliwości wykorzystywania nienarodzonych dzieci do pseudonaukowych eksperymentów. Istnieje podejrzenie, że części ciała dzieci abortowanych późnym okresie 2 trymestru ciąży wykorzystywane są do eksperymentalnych przeszczepów komórek macierzystych – informuje portal pch24.pl.

Dziennikarz odniósł się również do dostępnych publicznie dokumentów dotyczących eksperymentów z wykorzystaniem części ciała abortowanego dziecka, współpracy z organizacją aborcyjną Planned Parenthood czy wykorzystywania pieniędzy podatników do nieetycznych działań.

Jedno z badań sporządzonych przez pracowników Uniwersytetu w Pitsburgu opublikowane we wrześniu 2020 w dzienniku „Scientific Reports” pokazuje użycie przez „badaczy” fragmentów skóry z czubka głowy (ang. scalps) poddanych aborcji dzieci. Te następnie wykorzystywano do tworzenia hybryd myszo-ludzkich. Na jednym ze zdjęć widać jednym kępki niemowlęcych włosów wyrastające na myszach-hybrydach.

/pch24.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!