Wiadomości

Senator PiS: Nie poprę ratyfikacji Funduszu Odbudowy

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W Senacie nie poprę ratyfikacji Funduszu Odbudowy – oświadczył Jan Maria Jackowski, senator PiS.
– Nie będzie mojego głosu, ponieważ uważam, że został popełniony błąd. Koszty tego nie będą dostrzegane od razu, ale w dłuższej perspektywie już tak. Nie przekonuje mnie argumentacja piewców, którzy twierdzą, że to jest wspaniałe – tłumaczył Jackowski na antenie Radia Plus.

Według niego Prawo i Sprawiedliwość odeszło od swojego programu wyborczego. – Zostało w nim zapisane, że jesteśmy zwolennikami Europy ojczyzn i negatywnie oceniamy perspektywę tworzenia superpaństwa europejskiego, które oznacza ograniczenie suwerenności Polski – powiedział.

– Krytyka naszych poprzedników polegała na tym, że byli wasalni wobec Brukseli, że my nie oddamy nawet guzika, że pilnujemy polskiej podmiotowości, nie zgodzimy się na eksperymenty ograniczające suwerenność. I nagle w lipcu oraz grudniu 2020 roku podjęto na szczytach UE decyzje, które ten wektor odwróciły o 180 stopni – ocenił Jackowski.

– Okazuje się, że za rządów Mateusza Morawieckiego dokonuje się milowy krok na drodze federalizacji Unii Europejskiej, bo czymże innym jest uwspólnotowienie długu i możliwość nakładania przez Komisję Europejską podatków na Polskę i Polaków – dodał.

/Radio Plus, fot. twitter/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!