Świat Wiadomości

USA: Lewicowi dziennikarze uważają, że Michael Bloomberg powinien wręczyć każdemu obywatelowi po milionie dolarów…

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak donosi portal nczas.com amerykańskich mediach nie milkną komentarze dotyczące wycofania się Michaela Bloomberga z wyścigu prezydenckiego. Według dziennikarzy „New York Times”. Washington Post” i telewizji MSNBC, miliarder zamiast wydawać pieniądze na kampanię, powinien każdemu Amerykaninowi rozdać po milionie dolarów.

Jeden z najbogatszych Amerykanów Michale Bloomberg wycofał się z wyścigu do Białego Domu i nie będzie ubiegał się o nominację Demokratów. W tzw superwtorek, kiedy odbywała się prawybory w 14 stanach poniósł sromotną klęskę. Do wtorku uchodził za jednego z faworytów, bo plasował się wysoko w sondażach. Zawdzięczał to kampanii reklamowej na niespotykaną nigdy skalę.

Bloomberg na ogłoszenia, reklamę, swe biura wyborcze w poszczególnych stanach wydał ponad 500 milionów dolarów. Szacuje się, że być może nawet 700.

W superwtorek pretendenci Demokrató walczyli o pozyskanie 1455 delegatów. Po wydaniu pół miliarda dolarów Bloomberg zdobył 5 – z Samoa. Nieprawdopodobne koszty i nieskuteczność kampanii Bloomberga komentowane są w mediach.

Wszelkie granice zwykłego idiotyzmu przekroczyli dziennikarze występujący w programie MSNBC. Zaczęło się od wpisu na Twitterze Mekity Rivas – dziennikarki „Washington Post” i portalu Refinery 29.

„Bloomberg wydał 500 milionów dolarów na ogłoszenia” – pisze dziennikarka Rivas. „Populacja USA wynosi 327 milionów. Każdemu Amerykaninowi mógł więc dać milion dolarów i jeszcze by mu zostało. Czuję, że czek na milion dolarów zmieniłby życie większości Amerykanów. Wszystko zmarnował i jeszcze przegrał.

I to był dopiero początek tych idiotyzmów, w których 1 dolar staje się milionem i uszczęśliwia wszystkich Amerykanów.

Wpis przywołał dziennikarz stacji telewizyjnej MSNBC Brian Williams. – Kiedy przeczytałem to (wpis o rozdaniu każdemu miliona dolarów – przyp. red.) wszystko stało się dla mnie jasne – powiedział Williams i odczytał treść wpisu. – To niesamowity sposób przedstawienia tego (marnotrawstwa – przyp. red).

 Tak. To niesamowity sposób – wtórowała Mara Gay, dziennikarka zasiadająca w radzie wydawców „New York Times”. – To prawda.

Nagranie z rozmowy tych „dziennikarzy” zostało obejrzane przez miliony Amerykanów. Wiedzą skąd się bierze lewicowa ekonomia. I matematyka.

Czyści idioci…

Źródło: nczas.com

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!