Świat Wiadomości

USA: Demokraci uruchomili procedurę impeachmentu wobec Donalda Trumpa

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak informuje portal pch24.pl Nancy Pelosi, przewodnicząca Izby Reprezentantów, poinformowała o formalnym uruchomieniu procedury impeachmentu wobec prezydenta Donalda Trumpa. Liderka Partii Demokratycznej zapowiada, że „prezydent musi zostać pociągnięty do odpowiedzialności”.

Partia Demokratyczna doprowadziła do uruchomienia specjalnej procedury mającej na celu usunięcie od władzy prezydenta Donalda Trumpa. Podstawą do tego były podejrzenia o działania amerykańskiego przywódcy mające na celu pozyskanie krytycznych informacji na temat jego prawdopodobnego kontrkandydata w zbliżających się wyborach prezydenckich. Nancy Pelosi jest zdania, że Donald Trump zdradził przysięgę, bezpieczeństwo i integralność amerykańskich wyborów.

„W tym tygodniu prezydent przyznał, że poprosił prezydenta Ukrainy o podjęcie działań, które przyniosłyby mu korzyści polityczne” – powiedziała Pelosi. „Dlatego dzisiaj ogłaszam, że Izba Reprezentantów posuwa się naprzód z oficjalnym dochodzeniem w sprawie impeachmentu. Kieruję naszymi sześcioma komisjami, aby kontynuowały dochodzenie” – dodała. „Prezydent musi zostać pociągnięty do odpowiedzialności” – kontynuowała. „Nikt nie jest ponad prawem” – stwierdziła.

Jak informuje FOX News, liderka Partii Demokratycznej powołuje się przy tym na fakt, że dyrektor amerykańskiego wywiadu Joseph Maguire, nie zgodził się na przekazanie Kongresowi informacji na ten temat rozmowy pomiędzy Donaldem Trumpem a ukraińskim prezydentem Wołodymyrem Żełeńskim. Liderka Demokratów wnioskuje, że Donald Trump uzależnił przekazanie wsparcia Ukrainie w wysokości 400 mln dolarów od tego, czy Kijów pomoże mu w pozyskaniu informacji przedstawiających Joe Bidena i jego syna w negatywnym świetle.

FOX News przypomina, że Joe Biden, który prawdopodobnie będzie kontrkandydatem Trumpa w przyszłych wyborach przyznał przed kamerą, że kiedy był wiceprezydentem, skutecznie naciskał na Ukrainę, aby zwolniła swojego najwyższego prokuratora, Viktora Shokina. Wówczas Shokin prowadził dochodzenie w firmie gazowej Burisma Holdings, w której pracował Hunter Biden.

Czyżby lewica w USA podnosiła łeb? Co o tym myślicie?

Źródło: pch24.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!