Polska Wiadomości

W Wielkiej Brytanii chcą zakazać noży z ostrym końcem…

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak donosi portal nczas.com eksperci w sprawach kryminalistyki oraz parlamentarzyści wezwali rząd Wielkiej Brytanii do zakazania sprzedaży domowych noży z ostrych zakończeniem. Absurdalny postulat miał miejsce podczas naukowej konferencji w sprawie przestępstw z użyciem noża.

Konferencja dotycząca przestępstw popełnianych z użyciem noża odbyła się w ubiegłym tygodniu w Rochester. Statystyki wskazują, że od 2014 roku nastąpił radykalny wzrost przestępczości tego rodzaju.

Eksperci wydali specjalny list otwarty, w którym wzywają rząd do zakazu sprzedaży domowych noży z ostrym zakończeniem oraz nawołują do promowania „bezpiecznych noży kuchennych”.

W liście podkreślono również, że dzisiejsza technologia pozwala na wprowadzenie takiego ograniczenia, gdyż właściwie da się obyć bez noży z ostrym zakończeniem. A przecież taki zakaz na pewno rozwiąże problem.

– Podczas pięcioletnich badań stwierdzono, że 94 procent ostrych narzędzi używanych do zabójstw to noże kuchenne – czytamy w liście. Kryminolodzy dowodzą, że zmniejszenie dostępności ostrych noży kuchennych miałoby przyczynić się do spadku liczby zabójstw popełnianych z ich użyciem.

Co ciekawe eksperci powołują się na inne, wcześniej ustalone zamordystyczne prawa, które ograniczają ludzką wolność. Mowa tu m.in. o zakazie posiadania broni czy konieczności posiadania recepty, aby zakupić niebezpieczne leki.

Czy powoli powinniśmy się przyzwyczajać do jedzenia bez sztućców?

Źródło: nczas.com

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!