Europa Wiadomości

Unia Europejska chce zapłacić Niemcom niemal 3 tys. euro za każdego przyjętego imigranta

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak podaje portal dorzeczy.pl Unia Europejska chce zapłacić Niemcom po 2,8 tys. euro za każdego migranta spoza UE przyjętego po 2013 r.

W sumie Berlin ma otrzymać 4,5 mld euro z przyszłego budżetu unijnego na lata 2021-2027. Pieniądze mają częściowo zrekompensować ogromne wydatki związane z kryzysem migracyjnym.

“Bruksela ma uwzględnić wszystkich obywateli krajów spoza UE, którzy od 2013 r. przybyli do Niemiec, odejmując tych, którzy znowu opuścili Niemcy” – informuje DW, powołując się na doniesienia “Frankfurter Allgemeine Zeitung”.

Według danych unijnego Eurostatu do roku 2017 saldo migracji wyniosło 1,7 mln osób. Prawie połowa z nich przybyła do Niemiec w 2015 r.

Deutsche Welle zwraca uwagę, że jeszcze w lutym tego roku szefowie innych państw UE krytykowali kanclerz Angelę Merkel za chęć ukarania państw takich jak Polska czy Węgry, które nie chcą przyjmować uchodźców.

“W sumie w latach 2021-2027 Niemcy mają otrzymać ok. 15,7 mld euro z unijnej puli funduszy spójnościowych. Prawie jedną trzecią tej sumy stanowić będzie rekompensata za pomoc dla uchodźców” – czytamy.

Czy będzie zbyt radykalnym stwierdzenie, że Unia Europejska powstała jako projekt mający służyć przede wszystkim dobru Europejczyków? Jak się to ma do faktu, iż obywatele tzw. nowych państw członkowskich jak np. kraje Grupy Wyszehradzkiej musza emigrować na Zachód by ciężko pracować na swoje utrzymania podczas gdy gardzący naszą kulturą imigranci odmawiają podjęcia pracy licząc na zasiłek? Spróbujmy podjąć ta dyskusją w komentarzach.

Źródło: dorzeczy.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!