Wiadomości

Ukrywał się od 2013 roku, w końcu policja go dopadła /film/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Krakowscy policjanci Centralnego Biura Śledczego Policji wspólnie z funkcjonariuszami z Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce zatrzymali poszukiwanego czterema listami gończymi. Mężczyzna jest podejrzany o posiadanie znacznych ilości środków odurzających. W jego mieszkaniu policjanci znaleźli marihuanę, amfetaminę, 6 jednostek broni oraz kilkadziesiąt sztuk amunicji.

Policjanci CBŚP z Zarządu w Krakowie wspólnie z funkcjonariuszami z Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce ustalili, że 30-letni Piotr W. ukrywający  się przed organami ścigania od 2013 roku, może być zamieszany w przestępstwa narkotykowe.  Policjanci szczegółowo przeanalizowali wszystkie informacje w sprawie, dzięki temu docierając do miejsca przebywania Piotra W.  Mężczyzna był poszukiwany na podstawie czterech listów gończych wystawionych przez Sąd Rejonowy w Wieliczce. Był ścigany m.in. za kradzież z włamaniem oraz przestępstwa narkotykowe.

Policjanci z CBŚP i KPP w Wieliczce, przy wsparciu funkcjonariuszy SPAP KWP w Krakowie przygotowali akcję, a następnie zatrzymali 30-latka. Podczas przeszukania domu, w którym ukrywał się poszukiwany, policjanci znaleźli prawie 1,3 kg marihuany, niemal 400 gramów amfetaminy, 4 rewolwery, 2 pistolety, 29 sztuk amunicji oraz przyrządy służące do porcjowania narkotyków i  urządzenia do uprawy konopi.

Na podstawie zgromadzonego materiału, w Prokuraturze Rejonowej Kraków Nowa Huta przedstawiono zatrzymanemu zarzuty związane z posiadaniem znacznych ilości środków odurzających i substancji psychotropowych, w celu wprowadzenia ich do obrotu oraz posiadania broni palnej bez wymaganego zezwolenia.

Sąd Rejonowy dla Krakowa Nowej Huty, na wniosek prokuratora zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące. Zatrzymanemu grozić może kara pozbawienia wolności nawet do 12 lat. Śledczy ustalają okoliczności prowadzonej sprawy oraz sprawdzają skąd pochodziła zabezpieczona broń.

/cbsp.policja.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!