Europa Wiadomości

Ukraińskie MSZ podaje, że za kilka lat połowa Ukraińców będzie mieszkać za granicą

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!
Jak informuje portal rp.pl Pawło Klimkin, minister spraw zagranicznych Ukrainy, ocenił, że za kilka lat połowa Ukraińców będzie przebywać za granicą.

– Mieliśmy ojczyznę i diasporę… Co dzieje się teraz, gdy miliony Ukraińców stale lub tymczasowo przebywają za granicą? Uważam, że za kilka lat – jeśli chcecie, możecie mnie obwinić – sytuacja będzie następująca: połowa Ukraińców będzie tutaj, a połowa Ukraińców będzie mieszkała za granicą – powiedział Klimkin w czasie wystąpienia w Veteran Hub, platformie współpracy organizacji weteranów.

Według Klimkina obecnie za granicą mieszka około 20 milionów Ukraińców (liczba ludności Ukrainy to ok. 45 milionów). – A ilu (Ukraińców) jest teraz na Ukrainie? Niedługo odbędzie się spis powszechny. Kiedy zobaczymy wyniki spisu, wszystko będzie jasne. Pojawią się prawdziwe, uczciwe wyniki spisu – mówił.

– Dlatego uważam, że nie powinniśmy dzielić Ukraińców na tych, którzy są tutaj i którzy przebywają za granicą. Myślę, że świat powinien mieć globalną społeczność ukraińską – dodał szef ukraińskiej dyplomacji. 

Nasuwa się jedno pytanie, Jeżeli Ukraińców nie będzie na Ukrainie to gdzie będą? Jakieś sugestie?

Źródło: rp.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!