Europa Wiadomości

W Rosji ktoś rozpylił gaz pieprzowy podczas spotkania aktywistów LGBT

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak zawiadamia portal kresy.pl wRostowie nad Donem niezidentyfikowany mężczyzna w radykalny sposób przerwał niedzielne zebranie organizowane przez aktywistkę ruchu LGBT.

O zdarzeniu napisała „Nowaja Gazieta” powołując się na Annę Dworniczenko, działaczkę ruchu LGBT z Rostowa nad Donem. Dwronczenko miała w niedzielę przedstawić referat na temat współdziałania ruchu feministycznego i lobby LGBT w jednej z lokalnych kawiarni. Po jego rozpoczęciu do sali wbiegł mężczyzna krzycząc: „Ostrzegamy was”, by rozpylić gaz pieprzowy i odpalić świecę dymną, która spowodowała konieczność wyjścia zgromadzonych na zewnątrz.

Ewakuacja okazała się jednak niełatwa. Przeciwnik ruchu LGBT zdołał zablokować oba wejścia do kawiarni i zgromadzeni musieli wychodzić, z pomocą ochroniarzy, przez okno. Łącznie było to 25-30 osób. Kontynuowanie wykładu okazało się niemożliwe gdyż opary gazu łzawiącego unosiły się w pomieszczeniu mimo wietrzenia jeszcze przez 2-3 godziny.

Mężczyzna, który zaatakował zebranie LGBT został nagrany przez kamerę monitoringu. Dworniczenko twierdzi, że rozpoznaje na nim napastnika, który zaatakował ją 31 lipca, gdy urządziła w mieście jednoosobową pikietę. Mężczyzna wyrwał jej wówczas z rąk planszę, którą wymierzył następnie cios.

Do lokalnych mediów wpłynęło wcześniej pismo wysłane w imieniu nie znanej wcześniej organizacji „Kozackich Ogólnoeuropejskich Chrześcijańskich Konserwatystów”, którą określono jako organizatora ataków na działaczkę LGBT. Dworniczenko skarżyła się policji na pogróżki jakie utrzymuje.

Policja jak na razie nie ustaliła, kto dokonał ataków na aktywistkę.

Co wy na to?

Źródło: kresy.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!