Europa Polska Wiadomości

Podczas Tour de Pologne 2019 tragicznie zginął jeden z kolarzy

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!
Jak podaje portal rybnik.nasze maisto.pl  tragiczny wpadek na Tour de Pologne 2019. Niespełna 100 kilometrów przed metą, poważny wypadek miał kolarz Lotto-Soudal Bjorg Lambrecht. Do zdarzenia doszło w Bełku. Lekarze na trasie walczyli o jego życie, do szpitala został zabrany karetką po akcji reanimacyjnej. Niestety zmarł na stole operacyjnym.

Bjorg Lambrecht miał być jednym z kandydatów do etapowego zwycięstwa. Belg uderzył jednak w betonowy przepust około 100 km przed metą. Wypadek okazał się bardzo groźny. Kolarz stracił przytomność, konieczna była reanimacja. Do wypadku doszło na ulicy Palowickiej w Bełku. Na prostym odcinku drogi

Akcja reanimacyjna wicemistrza świata juniorów ostatecznie zakończyła się sukcesem, udało się przywrócić funkcje życiowe. Stan kolarza jednak nadal jest krytyczny i nie mógł zostać przetransportowany do szpitala helikopterem. Zabrała go karetka.

Kolarz został przywieziony do naszego szpitala w stanie krytycznym. Został przyjęty na SOR, od razu trafił na stół operacyjny. Niestety, w czasie zabiegu kolarz zmarł – wyjaśnia Michał Sieroń, rzecznik Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 3 w Rybniku.

22-letni Bjorg Lambrecht to, obok Remco Evenepoela, jeden z najbardziej utalentowanych belgijskich kolarzy młodego pokolenia. W zeszłym roku podpisał profesjonalny kontrakt z Lotto Soudal, belgijską worldtourowa ekipą. Pochodzący z Gandawy kolarz został także wicemistrzem świata do lat 23.

W 2017 roku wygrywał Liège-Bastogne-Liège U23, zajmował także drugie miejsca w innych wyścigach U23, ttakich jak Tour de l’Avenir, Tour de Savoie Mont-Blanc czy Giro della Valle d’Aosta. Pierwsze profesjonalne zwycięstwo odniósł w ostatnim etapie Tour des Fjords w zeszłym roku (trzydniowy wyścig w Norwegii) pokonując Edvalda Boassona Hagena i Michaela Albasiniego w sprincie pod górę. W profesjonalnym peletonie także osiągał wartościowe wyniki. Był między innymi piąty na De Brabantse Pijl – La Flèche Brabançonne, szósty na Amstel Gold Race, czwarty na La Flèche Wallonne i dwunasty w generalnej klasyfikacji Critérium du Dauphiné.
Źródło: rybnik.naszemaisto.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!