Wiadomości

Ukraiński generał: Po przegrupowaniu wojsk Rosja może podjąć drugą próbę ataku na Kijów

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Generał brygady Sił Zbrojnych Ukrainy Ołeksandr Gruzewycz uważa, że ​​po przegrupowaniu wojsk Rosja ponownie spróbuje zaatakować Kijów.

„Teraz on ponownie koncentruje swoje siły, aby osiągnąć przynajmniej jeden cel. Prawdopodobieństwo, że jeśli mu się uda, w co wątpię, to prawdopodobieństwo, że dojdzie do ponownej próby zaatakowania Kijowa, nadal istnieje. Według tych sił, które pozostały, jedną z opcji rozwoju wydarzeń po przegrupowaniu będzie kolejna próba zdobycia stolicy. Zdecydowanie. Pozwoli to wrogowi stworzyć własne warunki do wyjścia „zwycięskiego”, bo teraz Rosja, niczym „pędzony wilk” – opiera się tylko na swojej propagandzie” – tłumaczył generał.

Według Gruzewycza jedna trzecia oddziałów otaczających Kijów została zniszczona przez obrońców ukraińskich, kolejna trzecia część została przerzucona przez Białoruś ku granicy w pobliżu Doniecka i Ługańska. Jednocześnie jedna trzecia tej grupy pozostała na Białorusi.

Generał brygady zapewnił, że ukraińskie dowództwo wojskowe jest świadome planów wroga i podejmuje działania w obronie Kijowa i obwodu.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!