Wiadomości

Syn posłanki SLD wspiera Rosję i Putina – na Sputniku

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Syn posłanki Wandy Nowickiej znów dał o sobie znać, tym razem udzielając wywiadu prorosyjskiemu portalowi Sputnik. Oskarżył wszystkie media w Polsce o “plucie tym samym, histerycznym, rusofobicznym bełkotem” – czytamy na portalu tysol.pl.

Michał Nowicki to syn posłanki Lewicy Wandy Nowickiej. Na co dzień przebywa w Paryżu, a w wolnym czasie rozwija swój kanał na Youtube “Odrodzenie Komunizmu”, gdzie np. pośród łazienkowej scenerii przybliża widzom tematy związane ze światową rewolucją i walką klas, ale też komentuje bieżące wydarzenia polityczne. Jego programy wyróżnia przede wszystkim forma – Michał Nowicki ubrany w stylizowaną na mundur koszulobluzę i czerwony krawat podaje widzom ideę marksistowską.

Od chwili rozpoczęcia rosyjsko-ukraińskiej wojny, youtuber wielokrotnie wyrażał swoje antyukraińskie przekonania i poparcie dla – jak to nazywa – “operacji militarnej” prowadzonej przez Federację Rosyjską Władimira Putina. Jego zdaniem “operacja” ma na celu zniszczenie “ukraińskiego nazizmu” w kraju, gdzie ma rządzić “junta neonazistowska”.

“Drogie Polki, drodzy Polacy, drogie osoby polskojęzyczne, jak zapewne wiecie, od kilku godzin trwa na Ukrainie operacja mająca na celu zniszczenie ukraińskiego nazizmu. Postanowiłem nagrać ten film gdyż wszystkie polskie media i polskie partie polityczne zjednoczone są w histerii antyrosyjskiej, gdzie całkowicie jest zapomniany rzeczywisty cel tej operacji” – przekonywał Nowicki z łazienki.

Tym razem zadziwił opinię publiczną udzieleniem wywiadu dla prorosyjskiego Sputnika, gdzie twierdził, że ok. połowa Polaków nie popiera wspierania Ukrainy w jej konflikcie z Rosją.

“Przynajmniej połowa polskiego społeczeństwa nie chce by Polska aktywnie wspierała Ukrainę przeciwko Rosji i jest wielką kompromitacją fakt, że głos tych ludzi nie jest w ogóle słyszalny w publicznej dyskusji” – twierdzi youtuber.

Więcej:

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!